Besedy na téma ,,Rizika sociálních sítí"

Beseda byla věnována rizikům i přínosům internetu a nových technologií. Žáci byli poučeni o bezpečném užívání Facebooku, Instagramu, Youtube, TikToku a Snapchatu. Byli seznámeni s tím, že účet na TikToku a Snapchatu si mohou založit od 13 let, u Facebooku a Instagramu je povolený věk užívání od 15 let. Veškeré informace, které o sobě na internetu sdělují a zveřejňují, mohou být zneužity tzv. internetovými predátory. Neomezený přístup na sociální sítě a jejich dostupnost dnes představuje pro žáky velká rizika, proto je důležité s nimi žáky seznamovat a vědět, kde hledat pomoc. Rozloučili jsme se s tvrzením, že všechny sociální sítě budou bezpečné, pokud je budeme bezpečně používat.