Cesta Sluneční soustavou

Vybrali jsme si program Dobrodružná cesta k planetám, který dokresluje učivo nedávno probrané v hodinách přírodovědy a pomáhá tak žákům lépe pochopit fungování naší Sluneční soustavy.

Před promítáním si děti mohly prohlédnout expozice s interaktivními exponáty rozmístěnými v budově Planetária. Děti zaujala „výroba“ tsunami a zemětřesení, kabina raketoplánu, skafandr pro kosmonauty, robotická vozítka a mnoho jiných.

V sále planetária si děti nejdříve vyslechly živě moderovanou část, kde si zopakovaly světové strany, pozorovaly východ a západ Slunce, souhvězdí známá ze zvěrokruhu, nejjasnější hvězdu naší oblohy Síria, také Severku a mnoho dalších.

Ve druhé části programu žáci shlédli sférický film, jehož prostřednictvím zažili let do vesmíru, navštívili několik planet, dověděli se hodně zajímavých informací o tělesech Sluneční soustavy a objektech dalekého vesmíru. Navštívili jeden z měsíců Jupitera Europu, ponořili se do kráteru na Měsíci i do husté atmosféry na Saturnu, pozorovali vědce zkoumající povrchy planet, galaxii Mléčnou dráhu i naši planetu Zemi, jak je ji vidět z vesmíru.

Dětem se návštěva Planetária moc líbila a v budoucnu se jí zase rády zúčastní.

Cesta Sluneční soustavou