Přednáška záchranáře Horské služby

Žákům poutavě vyprávěl zajímavosti o své práci, a jakou školu musel vystudovat. Upozornil na nutnost výborné fyzické kondice všech záchranářů a také všem názorně předvedl různé přístroje a pomůcky potřebné k výkonu své práce. Ukázal nám také obsah svého příručního zavazadla. Podělil se s námi o bohaté a velmi zajímavé zkušenosti z terénu.  Žákům kladl na srdce, aby na sebe při turistice a lyžování dávali pozor a dal jim cenné rady, jak se zachovat v případě úrazu. Zdůraznil význam aplikace Záchranka v mobilu, která umožní rychlou lokalizaci v terénu a přivolání pomoci. Žáci byli z přednášky nadšeni, možná se budou někteří z nich inspirovat při výběru jejich budoucího povolání. Všichni jsme panu záchranáři poděkovali velkým potleskem a odnesli si spoustu užitečných rad a zajímavostí. Těšíme se na další spolupráci s Horskou službou.

Přednáška záchranáře Horské služby