Návštěva Valašského muzea v přírodě

Nejdřív absolvovali komentovanou prohlídku do dřevěného městečka, které je nejstarším a nejnavštěvovanějším areálem a ukazuje život na malém městě. Zde měli možnost vidět dřevěné stavby, projít se po historickém náměstí, seznámit se s poštovním úřadem, historií kostela sv. Anny z Větřkonic a dokonce v krátkosti s životem a zásluhami některých zajímavých osobností spjatých s tímto místem, jako byli např. Dana a Emil Zátopkovi.

Další část výletu probíhala ve Valašské dědině. Žáci mohli navštěvovat dřevěná stavení, prohlížet si jejich dobové zařízení, způsob úpravy zahrádek a druhy kdysi pěstovaných plodin a chov zvířat, a tím si vytvořit představu o každodenním životě jejich tehdejších obyvatel. V jednom z nich se mohli posadit na lavice u zdí a kolem kamen a tetička v kroji jim vyprávěla pověst o vzniku hory Tanečnice. Další zajímavou zastávkou byla jednotřídní obecní škola a kabinet s dobovými učeními pomůckami. Naše děti se s velkým zájmem  na malou chvilku posadily do těsných lavic a naslouchaly paní učitelce, která jim přiblížila způsoby výuky a výchovy dětí v dřívějších dobách. Před koncem prohlídky žáci ještě rychle nakoukli do kovárny, prohlédli si a obdivovali větrný mlýn a mnoho jiných zajímavých roubených objektů.

Než se vydali na zpáteční cestu směrem na Oldřichovice, využili možnosti občerstvit se a koupit si drobné suvenýry, které jim jistě výlet a příjemně strávené chvíle připomenou i po dlouhé době.

Návštěva Valašského muzea v přírodě