Svět techniky Ostrava

Celá akce byla financována z projektu MAP II. Žáci byli rozděleni do dvou skupin dle tématických zadání: První skupina se zabývala tématem „ Optický klam“. Proběhlo seznámení s optickými klamy, výroba optického klamu z papíru a seznámení s tvorbou M. Dobeše.

Druhá skupina poznávala taje tématu „Barvy, světlo, stín“. Žáci se hravou formou seznamovali se zákonitostmi světla. Přiblížili si pojmy jako: barevné spektrum, šíření světla, zdroje světla a jejich vlastnosti. Proběhly rovněž praktické experimenty se světlem.

Celý projektový den hodnotíme jako velmi zdařilý a přínosný.