Projekt "Moje bezpečí"

Cílem projektu bylo žáky seznámit s mimořádnými událostmi, se kterými se mohou v životě setkat a stanovení pravidel bezpečného chování při styku s cizími osobami.

Žáci se pomocí interaktivní tabule, pracovních listů a her seznámili, jak se chovat a bezpečně jednat při mimořádné situaci. Jak správně zavolat pomoc, jak postupovat při nehodě.
Společně s mateřskou školkou jsme si vyzkoušeli rychlou evakuaci při požáru.

V rámci projektu seznámil žáky profesionální hasič pan Martin Vitásek s náročnou prací hasičů. Žáci se dozvěděli o příčinách vzniku požáru, zacházení s otevřeným ohněm a samozřejmě také s tím, jak se mají zachovat v případě požáru doma nebo ve škole.

Projekt se všem líbil a žáci ocenili i malou odměnu, kterou obdrželi od pana Vitáska a od paní učitelek.

Více fotografií z projektu naleznete zde.